Jak usunąć piegi po opalaniu? – domowe maseczki

Wiele z nas co roku latem musi zmierzyć się z piegami, który pojawiają się na naszych twarzach po kontakcie ze słońcem. Nie musimy się nawet specjalnie opalać, żeby kłopotliwe kropeczki wyskoczyły na naszych policzkach, brodach, nosach oraz czołach. Na szczęście można sobie z nimi poradzić, nie wydając w drogeriach setek złotych!

Cały sekret skutecznej walki z piegami od słońca tkwi w domowych maseczkach, które będą kosztowały nas bardzo niewiele pieniędzy, czasu oraz pracy, a przyniosą świetne efekty widoczne już po kilku zastosowaniach. Niektóre maseczki budowane są na podstawie owoców, inne – warzyw lub też nabiału. Niezależnie którą wybierzemy – istnieje duże prawdopodobieństwo, że składniki do jej stworzenia znajdziemy w naszych kuchennych szafkach.

Więc… do dzieła!

 

Maseczka z ogórków

ogórek pokrojony nozem na desce

Aby rozświetlić swoją cerę, możemy zastosować skuteczną maseczkę zrobioną z ogórków. Wystarczy warzywa te pokroić w cieniutkie plasterki, a następnie porozkładać po powierzchni całej twarzy. Ogórki mają właściwości silnie rozjaśniające, dlatego świetnie sprawdzą się w walce z niechcianymi piegami. Osoby o wysuszonej skórze jednak nie powinny stosować tego typu maseczki. Sok z ogórków może bowiem niekorzystnie wpłynąć na tego rodzaju cerę.

 

Maślanka + cytryna

Maślanka latem może pomóc nam nie tylko podczas poparzenia skóry po nadmiernym opalaniu, ale również w pozbyciu się piegów powstałych w wyniku działania promieni słonecznych. Wystarczy, że połączymy ją z sokiem cytryny, a otrzymamy maseczkę, która rozjaśni skórę naszej twarzy. Jak to zrobić? Szklankę maślanki wymieszaj z dosłownie dwiema łyżeczkami soku z cytryny. Odstaw na 10 minut, a później nałóż na kolejne 10 minut na twarz. Efekt murowany!

dużo selerów

Seler + serek homogenizowany

To kolejna propozycja maseczki zrobionej z produktów, które większość z nas posiada w swoim domu. Zetrzyj seler bardzo drobno i połącz go z serkiem homogenizowanym. Wymieszaj wszystko dokładnie – tak, aby powstała dość gęsta maseczka, która nie będzie spływała z twojej twarzy. Kosmetyk gotowy! Efektywny i naturalny!