Sposoby antycellulitowe

Cellulit to zmora około 85% kobiet. Pomarańczowa skórka atakuje niezależnie od wieku, wagi czy stylu życia. Jakie są najlepsze metody do walki w pozbyciu się nieestetycznych nierówności na udach i pośladkach?

Diety i ćwiczenia

Aktualnie w ofertach wielu siłowni możemy znaleźć propozycje zajęć takich jak np. cellulit killer czy antycellulit. Są to proste ujędrniające ćwiczenia, kształtujące i wzmacniające mięśnie ud i pośladków oraz rozbijające tkankę tłuszczową. Oczywiście warto do wysiłku fizycznego dołączyć odpowiednią dietę, która przyśpieszy proces zredukowania pomarańczowej skórki. Wykluczenie ze swojego jadłospisu smażonych, tłustych produktów oraz słodyczy, czy odpowiednie nawadnianie organizmu wodą i zieloną herbatą jest bardzo ważnym czynnikiem w walce o doskonały wygląd naszego ciała.

Kosmetologia

źródło: Klinika Ambroziak

Obecnie kliniki medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów likwidujących cellulit. Warte uwagi jest zastosowanie ultradźwięków. Fale pomagają w rozbiciu i upłynnianiu tkanki tłuszczowej głównego winowajcy nieestetycznego wyglądu naszych ud czy pośladków. Terapia nie jest bolesna, a podczas zabiegu możemy poczuć przyjemne ciepło rozchodzące się po naszym ciele. Zazwyczaj potrzeba od 4 do 6 sesji, jednak już po pierwszym spotkaniu efekty są widoczne gołym okiem.

Inną metodą zmniejszenia cellulitu jest kriolipoliza. Podczas tego zabiegu do naszych kłopotliwych części ciała (np. wnętrze ud) przykładany jest specjalny aplikator, który za pomocą zimna zasysa tkankę. Efekt redukcji tkanki tłuszczowej widoczny jest już po 2 do 4 miesięcy, a samą terapię można stosować co 3 miesiące.

Lipoliza iniekcyjna to inaczej wstrzyknięcie roztworu wzbogaconego o witaminy, hormony, minerały kofeinę itp., który nasila rozpad tłuszczy w organizmie. Zabieg nie jest bolesny, a działanie wstrzykniętej substancji w organizmie trwa ok. 3 tygodni.

Pamiętajmy, że walka w pozbyciu się cellulitu jest nierówna. Dlatego, jeśli jesteśmy zdeterminowane w osiągnięciu celu-jędrne i gładkie uda i pośladki, warto zastosować wszystkie chwyty i skorzystać z pomocy zabiegów medycyny estetycznej.