gęste, pełne objętościowo włosy u dziewczyny

Włosy o większej objętości – to możliwe!

Kiedy mamy cienkie i oklapnięte włosy, które posiadają bardzo małą objętość, zależy nam na tym, żeby sytuację tę poprawić. Istnieje wiele sposobów na to, żeby nasze włosy zyskały dodatkową objętość. I nie mówimy tu wcale o przeszczepie! W dzisiejszym artykule proste sposoby na to, aby zwiększyć objętość fryzury!

Życie z cienkimi włosami, które nijak nie chcą z nami współpracować i być odrobinę chociaż gęstsze czy większe objętościowo, to niezbyt przyjemna sprawa. Można jednak temu wszystkiemu zaradzić. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam praktyczne pomysły na zwiększenie objętości włosów bez konieczności wydawania tysięcy złotych na zabiegi czy operacje.

fryzura z krótkich włosów

Zmień fryzurę!

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie fryzura najbardziej odpowiada za wygląd naszych włosów. Kiedy wybieramy długie oklapnięte fryzury, to musimy liczyć się z tym, że skoro mamy cienkie włosy, to nie będzie to ładnie wyglądało.

Fryzjerzy proponują paniom z cienkimi i rzadkimi włosami uczesania zupełnie inne – oparte na metodach objętościowych. Tego typu fryzurami są wszelkie fryzury krótkie – takie jak na przykład cieniowany i ostatnio bardzo modny bob.

Używaj specjalnych kosmetyków

W drogeriach oraz sklepach internetowych znajdziemy sporo propozycji do zwiększania objętości włosów. Są to specjalne kosmetyki do włosów wypuszczone na rynek przez największych producentów. Warto skupić się przede wszystkim na specjalnych szamponach oraz odżywkach wpływających na objętość włosów. Również preparaty do stylizacji fryzury mogą bardzo nam pomóc. Nakładanie regularnie pianki czy też stosowanie objętościowego lakieru do włosów (najczęściej z dopiskiem „super volume”) może rozwiązać nasz problem oklapniętej fryzury.

suszenie włosów suszarką

Zainwestuj w specjalną suszarkę z wymiennymi końcówkami

Obecnie na rynku możemy odnaleźć również sporo urządzeń służących do tego, by skutecznie powiększać objętość naszej fryzury. Specjalne suszarki do włosów posiadające wymienne końcówki pomagające nam utrzymać nasze włosy w większej objętości  na pewno mogą wiele zdziałać.

Wystarczy, że po umyciu włosów użyjemy tego cudu techniki, by nasze cienkie i rzadkie włosy zyskały wypełnienie. Pamiętajmy jednak, że gorące powietrze otwiera łuski włosów, sprawiając, że te są mniej odporne na różne zagrożenia i zniszczenia. Aby zamknąć owe łuski – wystarczy przez chwilę „podmuchać” zimnym powietrzem z suszarki.